Citát na denPřihlášení


Uživatelů
4
Články
62
Počet zobrazení článků
279167

ÚVODNÍ STRANA

Slovo duchovního správce

Konečně jsme se dočkali krásného májového počasí. Asi většina lidi má ráda tento měsíc, protože v přírodě všechno kvete a voní. Je ještě jeden důvod proč ho máme rádi.

Je to měsíc Panny Marie. Ona je Matkou Boží a je také naší Matkou.

Ať tento příběh pomůže nám uvědomit si tuto pravdu:

Před mnoha léty vysoké hory byly nepřístupné obyčejným lidem a jeskyně byly spíše úkrytem pro bandy lupičů. Jednou tito zločinci přepadli vesnici, která ležela na úpatí hor. Kradli především jídlo, a protože vesničané byli chudí a neměli moc peněz, tak lupiči odnesli s sebou jako kořist - jedno malé dítě. Občané se dohodli, že vyberou nejstatečnější muže, kteří najdou úkryt lupičů a vrátí dítě mamince. Nebyl to snadný úkol, protože lidé neznali horské stezky a nikdy předtím nezkoušeli tak náročné cesty. Nakonec ale se našlo několik dobrovolníků, kteří se vydali na záchrannou výpravu. Přes veškeré úsilí se mužům nepodařilo najít jeskyni, kde se skrývali lupiči. Po několika dnech neúspěšného hledání, smutní se vraceli do své vesnice. Ale něco je překvapilo: v dálce uviděli, jak z hor sestupuje také nějaká žena, která na zádech něco nesla.Tušíte asi, kdo to byl?

Ano -  byla to maminka se svým dítětem. Když se potkali, udivení muži položili ženě otázku: „Jak si dokázala to, co se nepodařilo nám – nejstatečnějším mužům z celé vesnice?“

Maminka odpověděla krátce: „ Protože to nebylo vaše dítě.“

To je síla mateřské lásky. A pamatuj, že i ty jsi jejím dítětem.

Všem maminkám k jejich svátku přejí stálou ochranu a přímluvu Panny Marie.

 

P. Mariusz Radaczynski